LevneUbytovani.net - Největší katalog na levné ubytování v ČR, SR a ve světě
Zakarpatská Ukrajina - kouzelný kraj
levné ubytování
Čechy - ubytování Morava a Slezsko - ubytování Slovensko - ubytováníHorská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň

Jste zde: » » » »

90 % (5)Horská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň
Moravskoslezské Beskydy Ukázat na mapě
Telefonmob. +420 774 415 361 svarna@alvit.cz
Umístění: V Moravskoslezských Beskydech, v malebné horské osadě Gruň mezi vsí Staré Hamry a rekreačním centrem Bílý Kříž, u vrcholu hory Kozlena. Z oken chaty je nádherný výhled na slovenské hory. Bílý Kříž (hranice se Slovenskem) 4 km. Kolem chaty prochází turistická značka, cyklotrasa i upravovaná běžecká stopa. Menší lyžařský vlek je 200 m od chaty (jen pro ubytované), větší lyžařské středisko 2 km od chaty u hotelu Charbulák. K chatě je možný příjezd autem (na povolení). Možný dovoz hostů od autobusu ze Starých Hamrů.

Ubytování: Tradiční a stylová horská chata s kapacitou 50 lůžek, po kompletní rekonstrukci v roce 2008. Pokoje jsou 2-, 4- a 6-lůžkové, s umyvadlem, kompletně obložené dřevem, mají patrové postele. Soc. zařízení je společné. V chatě je klubová místnost (biliard, šipky, TV), sál (audiotechnika, video), restaurace (sloužící jen ubytovaným). V chatě je wifi, možnost zapůjčení notebooku a tiskárny. Pro kolemjdoucí turisty slouží každý den kryté občerstvení vedle chaty.

Cena: Celoročně: 320 Kč/os/noc (dítě do 12 let 220 Kč/noc, do 2 let bez nároku na lůžko 50 Kč/noc), i při ubytování jen 1 osoby na pokoji, i jen na 1 noc. Rekreační poplatek 12 Kč/os/noc. Pes (po dohodě) 50 Kč/noc. Snídaně 75 Kč (děti do 12 let 40 Kč), polopenze 175 Kč (děti do 12 let 120 Kč), plná penze 270 Kč (děti do 12 let 190 Kč).

Adresa: Horská chata Švarná Hanka (turistická chata Švarná Hanka), Staré Hamry 69, 739 15 Staré Hamry - Gruň (Grúň). Provozovatel: ALVIT - inovace a vzdělávání s.r.o., Ostrava. Kontaktní osoby: Martin Pokorný a Nela Režňáková.

WWW: www.svarna-hanka.cz facebook

Aktualizace: 1. dubna 2018   Počet lůžek: 50 Lůžka s bezbariérovým přístupem: 0

Doporučte toto ubytování:


Názory na ubytování (Horská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň):

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

 • Flego, Vratimov (10.02.2015 v 12.47)
  Na švarné Hance jsem byl ubytovaný ještě před rekonstrukcí.Tenkrát to bylo klasické turistické a hezké ubytování.Dnešní situaci neznám,ale chci se vyjádřit ke stavu horských chat obecně.Nelíbí se mi konkrétně u Švarné Hanky,nebo třeba Ropičky atd,že ji někdo zrekonstruuje a neotevře ji pro veřejnost.Na druhou stranu je ale třeba pochopit majitele či nájemce,že si nemůže dovolit zaměstnat lidi na to,aby si to mohl dovolit.Je to zvláštní situace.Myslím,že kdyby na chatě byly ceny,které by toto umožňovaly,tak by tam asi stejně nikdo nešel.Dostali jsme se do zajímavé doby.Na jedné straně bychom chtěli mít všechny chaty otevřené,ale platit za pivo 100,-Kč,jako v Rakousku se nám nechce.Já jsem vděčný za každou otevřenou chatu a ceny respektuju.Občerstvení si koupím podle mé momentální kupní síly.Takže přeju majitelům,nebo nájemcům,nevím jaká je situace,aby se jim dařilo a nějak chatu udrželi v provozu.Když ne pro kolemjdoucí,tak alespoň pro ubytování.Nadávky paní Krimlové celkem chápu,ale každá mince má dvě strany.Horám zdar.
 • Zdeněk Kratochvíl, Frýdek-Místek (09.05.2014 v 08.02)
  Vážený pane Vojto, pokud hledáte skutečně pomoc, nabízím Vám spolupráci s tím, že by se otevřel také stánek, který by odlehčil přetížené restauraci, ale o tom musíte rozhodnout sám. Jinak mám odpracováno v rest. a hotelovém provozu více než 30 let a pamatuji služby skutečně na úrovni. Nemohu se vyjádřit k paní Krimlové, ale dovedu si představit jednoho obsluhujícího a jednu kuchařku a to na horách a ve špičce. Tedy znovu nabídka a záleží jak se rozhodnete, finanční stránka není rozhodující, nehledám HPP ani DPČ, nastoupil jsem do důchodu a vzhledem k tomu, že jsem OSVČ, činnost mohu fakturovat, zdraví Zd.Kratochvíl, 603502285.
 • Švarná Hanka, Staré Hamry (20.01.2014 v 13.33)
  Dobrý den,rád bych reagoval na milou paní Krimlovou-jsme noví nájemci chaty/já dělám v pohostinství 27 let a i přes paní Krimlové mě to stále baví/ a pro pohodlí turistů jsme místo stánku otevřeli restauraci v chatě,přes poledne o víkendech bývá plno,ale myslím,že většina lidí nikam na horách nespěchá-kromě Vás,paní Krimlová,přesto hledáme výpomoc,bohužel,nemůžeme na 3-4 hod.v SO a NE nikoho sehnat,takže,paní Krimlová,pokud máte zájem pracovat a ne jen pomlouvat a urážet,zavolejte-775100989 a ukažte nám,jak na to.Jinak,pokud i ostatním vadí,že přes obědy,kdy se stále střídají hosté a je plno,nestíháme ve dvou/kuchařka a číšník/můžete se nám ozvat a pomoct nám,nebo otevřeme stánek,vystojíte si frontu a budete asi spokojeni. Děkuji a mějte se A.Vojta chata Švarná Hanka
 • milena krimlová, ostrava (20.01.2014 v 12.04)
  Uživatel zde byl ubytován od 18.01.2014 do 19.01.2014.
  Ubytováni jsme sice nebyli,ale ochota personálu při obsluze v jídelně nám bohatě stačila.Personál bychom nazvali zoufalci,kteří se pohybovali po lokále bez nějakého systému,na pivo jsme čekali 30MIN,takže jídlo jsme si ani netroufali objednat.Jídla připravená kuchařkou stydla min.8min na výdejním pultě,zatímco číšník nereagoval ani na objednávky ani na urgence.Jedním slovem děs a hrůza.Proč lidé,které to evidentně nebaví pracují ve službách,to opravdu nechápeme.Jinak interiér moc pěkný,ale to bylo vše.
 • 90 %
  Robert Vystrčil, Brno (18.02.2012 v 18.33)
  Uživatel zde byl ubytován od 04.02.2012 do 05.02.2012.
  Přespávali jsme zde jednu noc při přejezdu Beskyd na běžkách. Chata má příjemnou rodinnou atmosférou, provozovatelé se o hosty skutečně snaží. Večeře byla sice trochu později, než bylo udáváno, zato kachna se zelím byla výborně připravena a porce byla veliká, zájemcům nabízeli i přidání (bezplatně). Pro děti byla připravena lehčí večeře. Chata je krásně zrekonstruovaná, z venkovní strany sice chybí na jedné straně zateplení, ale interiéry celé září novotou (přestože od rekonstrukce to jsou již více než 3 roky). Pokoje jsou vyvedeny ve dřevě, nehrají si na žádný luxus, pro turisty, rodiny s dětmi i školní výlety jsou rozhodně dostatečné. Pěkné a čísté jsou i sociálky. Doporučuji k zastavení!

Kontaktní informace ubytování (QR kód)Lokalizace ubytování (Horská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň):

Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Švarná Hanka (861 m), Staré Hamry - Gruň
Zahrnout placené silnice: anone
Street View se načítá...

N a b í d k a
Úvod - ubytování
Čechy
Morava a Slezsko
Slovensko
Ukrajina
Polsko
Maďarsko
Hledání
Tipy na výlet
Ubytování ve světě
Přidat inzerát
O projektu
Kontakt

L a n g u a g e
česká verze slovenská verzia wersja polska українська версія
русская версия deutsche Version magyar verzió english version

P ř i h l á š e n í
Přihlásit se
Nový uživatel

D ů r a z   n a   k v a l i t u
Na kvalitě nám záleží!
Našli jste nepřesnost
v inzerátu ubytování?
Informujte správce

F a c e b o o k
Podpoř levné ubytování facebook.com/levneubytovaniBývají zde soutěže
o pobyty zdarma

S p o l u p r a c u j i   s
Hiking.Sk

Duše Karpat

Další odkazy

Design: Z. Reichl a R. Vystrčil