– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Tipy na výlet - Střední Čechy

» » » tipy na výlet
» Střední Čechy
Prachovské skály [Zvětšit - nové okno]

Český ráj - Chráněná krajinná oblast

Krajina s charakteristickými skalními městy. V roce 1955 zde byla vyhlášena první chráněná krajinná oblast v Československu. Významnými městy na okraji oblasti a východisky jsou Mnichovo Hradiště, Železný Brod, Semily, Jičín a Sobotka. Dominantou je charakteristická zřícenina skalního hradu Trosky. Známými vrcholy jsou Kozákov a Mužský. Nejznámějšími skalními městy jsou Hruboskalsko a Prachovské skály. Poblíž Semil se nachází Bozkovské dolomitové jeskyně. Po oblasti je zavedena hustá síť cyklobusů.
www: www.cesky-raj.info (turistický region Český ráj)
www.jicin.cz (město Jičín)
www.prachovskeskaly.com (Prachovské skály)
Fotografie i text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Hrad Karlštejn

Gotický hrad založený v roce 1348. Vybudován byl českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení korunovačních klenotů. Největší portrétní galerie českých panovníků v ČR. Vystavená replika Svatováclavské koruny. Nachází se východně od Berouna.
www: www.hradkarlstejn.cz (stránky o hradě)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Slapy [Zvětšit - nové okno]

Slapská přehrada

Jedna z přehrad tzv. Vltavské kaskády. Má velký rekreační význam, především díky blízkosti k hlavnímu městu, Praze. V roce 1954 byl zahájen provoz lodní dopravy. Množství romantických zátok a krásných scenérií.
www: www.slapy.cz (informace o Slapské přehradě)
Foto: Rekr. areál Slapy, Čím. Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Nastavení cookies pro LevneUbytovani.net

Pro vylepšení uživatelského prostředí, analýzy návštěvnosti, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam používáme soubory cookies a jiné technické nástroje.

Nastavit volby