– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Horské chaty v Užanském národním parku

(turistické chaty)

» Užanský NP
Ubytování » Užanský NP » horské chaty
Zobraz mapu horských chat v Užanském národním parku
Mapa se načítá...
penzionpenzion hotelhotel chatachata rekreační střediskorekreační středisko ubytování v soukromíubytování v soukromí ubytovnaubytovna horská chatahorská chata kempkemp

Nejvýše položené horské chaty v Užanském národním parku

  1. 910 m: Turistická chata Javorník, Ruský Močár - Javorník
Rekreační oblast: Užanský NP (strana 1/1) Zobraz stranu: 1
?? %
Turistická chata Javorník [Zvětšit - nové okno]
Umístění: Ve vrcholové části masivu Javorník (ukrajinsky Javirnyk) v ukrajinských Karpatech, poblíž vrcholku Juda vrch. Na velmi klidném místě mimo hlavní turistický ruch, vzdušnou čarou pouze 8 km od hranice se Slovenskem. Nedaleké louky poskytují hezké výhledy. V blízkosti je plocha pro sledování přirozeného vývoje lesů. K chatě stoupá červená turistická značka (Zakarpatská magistrála) od silnice mezi obcí Sil a Kostrina (výstup trvá cca 3 hod.). Kratší cesta (cca 1 hod.) vede z vesničky Ruskyj Močar.
Ubytování: Turistická chata, obnovená v roce 2017 na základech bývalé turistické chaty KČST (postavené v roce 1936, vyhořelé v roce 2015). Chata zatím funguje v testovacím režimu. V chatě je přibližně 20 lůžek ve 4 pokojích. Ve spodní části chaty je velká jídelna s kuchyní, možno domluvit stravování. Před chatou je venkovní posezení, buduje se dřevěná koliba vhodná ke grilování.
Cena: Celoročně: 200 UAH/os/noc.
Poznámky: Foto: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net.
Aktualizace: 1. listopadu 2018 20 0 více info...
Rekreační oblast: Užanský NP (strana 1/1) Zobraz stranu: 1