– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Horská chata Puchatka, Wetlina - Wetlinská polonina

?? %

Horská chata Puchatka (1.230 m), Wetlina - Wetlinská polonina

mob. +48 502 472 893 (neuveden)
Horská chata Puchatka [Zvětšit - nové okno]
40 0
Umístění: Na Polonině Wetlinské v polských Běščadech (Bieszczady). Jedná se o nejvýše položenou horskou chatu v Běščadech, leží nad hranicí lesa, zažíjete zde krásné východy a západy slunce. Nejkratší výstup na chatu vede 2 km po žluté značce od sedla Vyžna (Przełęcz Wyżna), které leží na silnici mezi obcemi Brzegi Górne a Wetlina. Hranice se Slovenskem je vzdálená vzdušnou čarou 7 km.
Ubytování: Vysokohorská turistická chata s celoročním provozem (mimo pondělí), po kompletní přestavbě kolem roku 2020, čímž ztratila trochu ze své pohádkové atmosféry. Pro přenocování je v chatě 20 lůžek na matracích a dalších 20 osob může spát na zemi, nutný je vlastní spacák. Na chatě funguje bufet s možností občerstvení, WC. Přes den v hlavní sezóně zde bývá přelidněno, ale na noc zde zůstávají jen praví turisté. Od roku 1976 na chatě s malými přestávkami slouží chatař Ludwik Pińczuk. Na chatě je celoroční stanice horské služby (GOPR). Aktuálně (2024) může být možnost noclehu omezena z důvodu stanoviska BdPN – nutno předem ověřit!
Cena: Celoročně: ve vlastních spacích pytlích 60 zł/os/noc. Rekreační poplatek 1,80 zł/os/noc. Cena platí i při ubytování jen 1 osoby, i jen na 1 noc.
Adresa: Horská chata Chatka Puchatka (schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej), Połonina Wetlińska (Wetlinská polonina), 38 608 Cisna - Wetlina. Chatař: Ludwik Pińczuk.
Poznámky: Foto: Robert Vystrčil, 2014 (původní chata před rekonstrukcí).
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

V současnosti není evidován žádný názor na toto ubytování.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Horská chata Puchatka, Wetlina - Wetlinská polonina
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...