– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Stylová chalupa Šomoš, Silická Jablonica

Upozornění: Inzerát není aktuální! Prohlížíte si záznam v archivu.

Inzerát je zde ponechán z historických důvodů. Veškeré údaje v něm uvedené byly platné ke dni poslední aktualizace (viz níže), nyní se mohou výrazně lišit. Kontaktní údaje jsou z důvodu ochrany osobních údajů skryté. Nadále však máte možnost využívat zdejších recenzí.

90 % (1)
Stylová chalupa Šomoš [Zvětšit - nové okno]
44
Umístění: V Silické Jablonici, u hranice Národního parku Slovenský kras, v tiché vesničce se silnou maďarskou menšinou. Jen kousek od maďarských hranic (necelé 2 km vzdušnou čarou), za nimiž se nachází Aggtelecký kras s národním parkem Aggtelek (Aggteleki Nemzeti Park). Obec Silica 9 km, jeskyně Silická ľadnica 11 km, jeskyně Domica (největší jeskyně Slovenského krasu) 23 km.
Ubytování: Stylová chalupa (hospodářství) s mnoha pokoji a možností stanování. V přízemí chalupy jsou pokoje pro menší počet osob, v podkroví je 10-lůžkový pokoj s možností 6 přistýlek. Turistická galerie poskytuje místo k noclehu pro 16 osob. V přízemí je společná koupelna a kuchyň. Chalupa nabízí stolní tenis, šipky, dětskou houpačku, k zapůjčení 10 jízdních kol a stolní hry. U chalupy je malebný rybníček. Chalupa hospodaří ekologicky (třídění odpadů, využití dešťové vody). Parkování přímo u domu. Chalupa je v provozu jen mimo zimu (v měsících 05-10).
Cena: Pokoje v přízemí: 10 EUR/os/noc (přistýlka 8 EUR/os/noc), i při ubytování jen 1 osoby, i jen na 1 noc. Podkrovní pokoj: 9 EUR/os/noc (přistýlka 7 EUR/os/noc). Turistická galerie: 5 EUR/os/noc (zapůjčení ložního prádla 2 EUR/os). Ve vlastním stanu: 4 EUR/os/noc. Pronájem celé chalupy: pátek a sobota 250 EUR/chalupa/noc, ostatní dny 220 EUR/chalupa/noc. Stravování (pro skupiny 12 a více osob): snídaně formou bufetu 4 EUR/os, večeře 8 EUR/os.
Adresa: Stylová chalupa Šomoš (maďarsky Somos vendégház), Silická Jablonica 65, 049 43 Silická Jablonica. Majitelka: Edina Szigeti. Kontaktní osoba: Andrea Bukovičová.
Poznámky: Chalupa od 06/2016 neslouží veřejnosti. Fotografie: Robert Vystrčil, 2014.
Aktualizace:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

90 % (5. 5. 2014, 12.38)
Uživatel zde byl ubytován od 24. dubna 2014 do 25. dubna 2014.
V této chalupě se vrátíte do let našich babiček. Přízemí chalupy (pokoje, kuchyňka) je krásně stylově provedené a velmi se mi líbilo - jak ze skanzenu. Patro chalupy již tento styl nezachovává a je vybaveno moderněji, což je podle mě na škodu. Ale na druhou stranu si tak můžete vybrat, co vám více vyhovuje. Součástí chalupy je obrovská stodola s barem a několika stoly - pro oslavy či jiné společenské akce výborné prostředí. Vedle chalupy je velký pozemek s ohništěm a chovné jezírko - neboť zde žije spousta žab, večer dělaly nádherný koncert. Vesnička Silická Jablonica je téměř na konci světa - silnice vedoucí dále na Silicu je spíše terénního charakteru, a tak není příliš užívána. A to přispívá k výborné atmosféře místa, kde si krásně odpočinete od ruchu města.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Stylová chalupa Šomoš, Silická Jablonica
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...