– dobré ubytování za přijatelné ceny –
Jazyk:

Turistická chata pod Javorníkem (do roku 2015), Ruský Močár - Javorník

Upozornění: Inzerát není aktuální! Prohlížíte si záznam v archivu.

Inzerát je zde ponechán z historických důvodů. Veškeré údaje v něm uvedené byly platné ke dni poslední aktualizace (viz níže), nyní se mohou výrazně lišit. Kontaktní údaje jsou z důvodu ochrany osobních údajů skryté. Nadále však máte možnost využívat zdejších recenzí.

?? %

Turistická chata pod Javorníkem (do roku 2015) (910 m), Ruský Močár - Javorník

Turistická chata pod Javorníkem (do roku 2015) [Zvětšit - nové okno]
35 0
Umístění: Pod zalesněným vrcholem Javorník (ukrajinsky Javirnyk, dříve Juda vrch, 1.017 m) v ukrajinských Karpatech, na velmi klidném místě mimo hlavní turistický ruch, vzdušnou čarou pouze 8 km od hranice se Slovenskem. Nedaleké louky poskytují hezké výhledy. V blízkosti je plocha pro sledování přirozeného vývoje lesů. K chatě stoupá červená turistická značka (Zakarpatská magistrála) od turbázy Dubový háj na silnici mezi obcí Sil a Kostrina (výstup trvá cca 3 hod.). Kratší cesta (cca 1 hod.) vede z vesničky Ruskyj Močar.
Ubytování: Bývalá turistická chata KČST, která se jako jediná zachovala do dnešních dnů z období, kdy Podkarpatská Rus byla součástí Československa. Postavena byla v roce 1936. Dnes chatu vlastní soukromník a celoročně na ní pobývá hospodář, který umožňuje přespání turistům s vlastním spacákem. V chatě jsou 2 nocležny celkem pro 30-35 osob, ve spodní místnosti jsou hromadné patrové postele, v podkroví jsou matrace na širokém letišti. Chata není v dobrém stavu, není v ní elektřina ani možnost sprchování. Na druhou stranu si zachovala kouzlo horských chat první republiky. Voda je donášena z nedaleké studánky. V chatě je pec, která slouží k vytápění i vaření. Možnost zakoupení drobného občerstvení. Před chatou je suché WC, přístřešek a ohniště.
Cena: táboření před chatou 50 UAH/os/noc, spaní v chatě ve vlastním spacáku ?? UAH/os/noc
Adresa: Turistická chata pod Javorníkem (ukrajinsky Prytulok pid Javornykom, slovensky Chata pod Javorníkom, polsky Schronisko na Jaworniku, původní název Útulna KČST pod vrchem Juda), hora Javorník (Javirnyk, dříve Juda vrch), okres Veliký Berezný (Velykyj Bereznyj), Zakarpatí, Ukrajina. Chatař: pan Míša (Mychajlo Hančak, působí zde nepřetržitě od roku 1984).
Poznámky: Tato prezentace pojednává o původní chatě, která 25.4.2015 vyhořela. O nové chatě - viz www.levneubytovani.net/ubytovani/chata-javornik-ukrajina/ Jazyky: ukrajinština, ruština, slovenština. Autor fota: Ihor Melika, igormelika.com.ua. Video z chaty můžete najít na www.youtube.com/watch?v=5atcdTpWLeY
Aktualizace:
Doporučte toto ubytování:

Názory na ubytování

Máte s tímto ubytováním nějakou zkušenost?
Podělte se, prosím, s ostatními o své zážitky.

O Váš názor velmi stojíme a pomůžete tím mnoha dalším lidem!

Před vložením recenze se však musíte přihlásit.

Vkládání recenzí umožňujeme jen registrovaným uživatelům z důvodu zajištění důvěryhodnosti informací. Prosíme o pochopení.

V současnosti není evidován žádný názor na toto ubytování.

Lokalizace ubytování

Ubytování na mapě

Přepnout mapu: OpenStreetMap | Google + StreetView
Mapa se načítá...
Mapa se načítá...
Z:   Do: Turistická chata pod Javorníkem (do roku 2015), Ruský Močár - Javorník
Zahrnout placené silnice: ano ne
Street View se načítá...